سفارش تبلیغ
صبا

دانستنی های فوتبال

وسایل بازیکنان

قانون چهارم فوتبال وضعیت وسایل بازیکنان داخل زمین بازی را مشخص می کند.

این قانون تعریف می کند که چه وسایلی را یک بازیکن می تواند داشته باشد و شرایط استفاده آن چگونه است:

? خطرناک نبودن وسایل

بازیکن نباید از وسایلی استفاده کند یا چیزی بپوشد که برای خودش و سایر بازیکنان خطرناک باشد. (به انضمام هرگونه زیور آلات)

? وسایل اساسی

وسایل اساسی و اجباری بازیکنان عبارت است از:

پیراهن

شورت اگر زیر شورتی استفاده می شود، رنگ آن باید به رنگ اصلی شورت باشد.

جوراب ساق بلند

محافظ ساق

کفش

? محافظ ساق

کلا" بوسیله جوراب پوشیده شود

از جنسهای مناسب مانند: لاستیک، پلاستیک یا نظیر آنها ساخته شود

محافظت معقولانه ای را فراهم کند

? دروازه بانها

هر دروازه بان باید از رنگهایی استفاده کند که با رنگ لباس سایر بازیکنان، داور و کمک داوران مغایر باشد.

? تخلفات و تنبیهات

برای هر گونه نقض این قانون:

احتیاج نیست بازی متوقف شود.

داور به بازیکنی که وسایلش نقض دارد دستور می دهد که جهت درست کردن وسایل خود، زمین را ترک کند.

بازیکن پس از اینکه نوپ در بازی متوقف شد، زمین را ترک می نماید، مگر اینکه بلافاصله وسایل خود را اصلاح کند.

بازیکنی که برای اصلاح وسایل خود زمین را ترک کرده نمی تواند بدون اجازه داور دوباره وارد شود.

قبل از ورود مجدد بازیکن به زمین بازی، داور وسایلش را کنترل کند که درست و منطبق با قانون باشد.

بازیکن تنها موقعی میتواند مجددا به زمین بازی برگردد که توپ خارج از بازی باشد.

بازیکنی که زمین بازی را به دلیل نقض این قانون ترک می کند و سپس بدون اجازه داور دوباره وارد زمین می شود، با نشان دادن کارت زرد به او اخطار داده می شود.دسته بندی :

دانستنی های کار با کامپیوتر


صندلی و میز مورد استفاده در حفظ سلامت و فرم عضلات و اسکلت بدن نقش بسیار مهمی دارند بنابراین، باید اصول ارگونومیک در انتخاب آنها رعایت شود. در اینجا به مواردی از آنها اشاره می شود:

? ارتفاع صندلی باید قابل تنظیم باشد و صندلی باید طوری تنظیم شود که مانع وارد آمدن فشار اضافی بر ناحیه زیر ران ها شود. طول تشک صندلی باید38 تا 43 سانتی متر و عرض آن باید 45 سانتی متر باشد. برای افراد چاق، صندلی های پهن تر توصیه می شود.

? ضخامت تشک باید حدود 4 تا 5 سانتی متر و رویه آن از جنسی باشد که اصطلاحاً بتواند تنفس کند و لبه جلوی صندلی، گرد و لبه بیرونی آن، باید نرم باشد.

? زاویه پشتی با تشک صندلی، حداقل باید 90 تا 105 درجه باشد. برای کاهش فشار وارد آمده بر دیسک ها، زاویه تا 120 درجه ترجیح دارد. عرض پشتی صندلی هم باید حداقل 30 سانتی متر در ناحیه کمر باشد. بعضی صاحب نظران، ارتفاع پشتی صندلی را حداقل 50 سانتی متر توصیه می کنند. به هر حال، پشتی صندلی باید طوری تنظیم شود که از مهره های کمری محافظت کند.

? صندلی مورد استفاده در کار با رایانه بهتر است دسته دار باشد و دسته آن با ارتفاع میز کار مطابقت داشته باشد. همچنین باید دارای 5 چرخ بوده و چرخان باشد. در صورت نیاز، استفاده از زیرپایی توصیه می شود. بهترین وضعیت برای تغییر حالت پا استفاده از تکیه گاه است. میزکار باید قابل تنظیم باشد و سطح کار نیز باید در ترازی قرار گیرد که ارتفاع کار کردن با ارتفاع آرنج هم تراز باشد.

? سطح صفحه کلید، باید هم ارتفاع با دسته صندلی و آرنج باشد و مچ ها به طور عادی روی صفحه کلیدها قرار گیرند، به طوری که هنگام کار ساعدها تقریباً موازی با افق قرار گیرند و زاویه بین مچ دست و ساعد، 5 تا 10 درجه باشد.

? در برخی بررسی ها ارتفاع سطح کار را حدود 58 تا 71 سانتی متر توصیه می کنند. موقعیت موس نیز در همان ارتفاع و فاصله نسبت به صفحه کلید است.

? صفحه مانیتور باید طوری تنظیم شود که بالاترین سطح آن در امتداد دید چشم ها قرار گیرد. فاصله مناسب بین چشم و صفحه نمایش، 50 تا 60 سانتی متر است.دسته بندی :

رانندگی درشن و باتلاق


مناطق کویری به علت عدم وجود پوشش گیاهی , دایما در معرض فرسایش شدید آب و باد قرار دارند .

مناطق کویری به علت عدم وجود پوشش گیاهی , دایما در معرض فرسایش شدید آب و باد قرار دارند . این عوامل باعث پوک شدن جنس خاک و نرمی و نفوذپذیری آن می گردند . بارش های ناگهانی و شدیدی که عموما در ماههای سرد سال در کویر انجام میشود عاملی برای ایجاد باتلاقها می باشد . این پدیده و تبخیر شدید سطحی آب باعث می شود که رطوبت سطح زمین به سرعت تبخیر گردد و لایه نازکی (معمولا بین 1 تا 3 سانتی متر ) از قشر سخت نمکی بر روی زمین شکل گیرد . این سطح سخت اجازه تبخیر لایه های زیرین را نمی دهد در نتیجه لایه های زیرین مرطوب باقی می مانند . این زمینهای باتلاقی به وفور در کویرهای ایران یافت میشود . سون هدین کویرنورد سویدی در کتاب کویرهای ایران , این زمینها را زمینهای موذی نامیده است . از این رو رانندگی در این نوع مناطق باید با احتیاط کامل و آشنایی با تکنیکهای رانندگی در باتلاق همراه باشد . رانندگی در زمینهای شنی نیز به علت سستی مقاومت زمین دارای تکنیکهای خاصی است که به آن اشاره می کنم .

نکته مهم در رانندگی در مناطق شنی حفظ سرعت در حال حرکت است . از آنجا که زمین قدرت تحمل انرژی که از چرخها برای افزایش سرعت بر آن وارد می شود را ندارد , هرگونه افزایش سرعت به سختی و در پاره ای از موارد غیر ممکن می باشد.دسته بندی :

5نکته در مورد کولر خودرو


1) خنک شدن در هوای گرم تابستان، خلاص شدن از کلافگی و خواب آلودگی ناشی از گرما و بهبود تنفس و گردش خون از فواید استفاده از کولر در فصل گرم است اما کولر اتومبیل خطراتی هم می تواند برای سلامت شما داشته باشد که با رعایت برخی مسایل می توانید از آنها پیشگیری کنید. استفاده از کولر در حضور کودکان به ویژه در هوای گرم و سفرهای طولانی مدت ضروری است زیرا مانع از گرما زدگی آنها می شود. اگر دریچه های کولر شما جلوی اتومبیل قرار گرفته و کودکان روی صندلی عقب هستند حتما به گونه ای دریچه را تنظیم کنید که هوای خنک به عقب ماشین هم برسد. اما اگر در عقب ماشین هم برای هر فرد دریچه ای تعبیه شده می توانید دریچه را به گونه ای تنظیم کنید که باد شدید به گردن و صورت کودکان نخورد و سبب گرفتگی عضلات آنها نشود.

2) وقتی اتومبیل شما در فضای باز زیر نورخورشید پارک شده، اتاقک آن بسیار داغ است. بررسی ها نشان داده است که در اثر گرما، داشبورد، صندلی و سیستم تهویه هوای خودرو از خود گاز سمی و سرطان زا ساطع می کنند. به همین دلیل توصیه می شود وقتی سوار اتومبیلی شدید که در زیر نور آفتاب پارک شده، ابتدا پنجره های آن را باز کنید تا هوای درون اتاقک خارج شود و پس از چند دقیقه دستگاه تهویه را روشن کنید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه با شیشه باز کار کند. درصورتی که شیشه ها بسته باشد و کولر را روشن کنید، گرچه پس از چند دقیقه هوای داخل خنک می شود اما این گاز در هوای اتاق پراکنده است و به سختی دفع می شود.

3) استفاده از کولر و دستگاه تهویه در تونل ها مناسب نیست. در فضای تونل ها دود و ذرات معلق جمع می شوند و دستگاه تهویه آن را به داخل اتاقک می کشاند. بهتر است در حین ورود به تونل ها ابتدا چراغ ها را روشن کرده، کولر و دستگاه تهویه را خاموش کنید و شیشه ها را بالا بکشید و بعد از خروج از تونل مجددا کولر را روشن کنید.

4) در فضای شهری به ویژه در ترافیک ها نیز روشن کردن کولر سبب ورود ذرات و دود به داخل می شود، پس ترجیحا در هنگام توقف یا سرعت پایین کولر خود را خاموش کنید. اگر اتومبیل شما مجهز به دماسنج است و کولر شما هم دستگاه تنظیم دما دارد، بهتر است آن را روی 27 تا 28 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا به طور اتوماتیک خاموش شود.

5) خاموش نگه داشتن کولر از نظر بسیاری افراد راه حل مناسبی برای صرفه جویی در مصرف بنزین است اما حقیقت چیز دیگری است. اگر در حین توقف یا سرعت پایین از کولر استفاده کنید، بنزین زیادی مصرف می شود اما استفاده از آن در بزرگراه ها با سرعت بالا بنزین بسیار کمی مصرف می کند.دسته بندی :

آپاندیس الکی نیست.

دروغ ? آپاندیس الکیه ?

ده ها سال مردم، آپاندیس را عضوی زائد و زیادی تلقی کرده‌اند. پزشکان تصور می‌کردند که آپاندیس هیچ فایده‌ای ندارد و جراحان مرتب آنها را درمی‌آوردند و مردم هم بدون آپاندیس مشکلی نداشتند.

طبق اعلام "مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری"، دو سال پیش، ? 321هزار نفر در آمریکا به دلیل آپاندیسیت در بیمارستان بستری شدند.?

طبق این مطالعه که در مجله "زیست شناسی نظری" منتشر شده است، به نظر می‌رسد که عملکرد آپاندیس با میزان زیاد باکتری‌هایی که در دستگاه هاضمه انسان قرار دارند، ارتباط داشته باشد.

در بدن، تعداد باکتری‌ها از تعداد سلول‌های انسانی بیشتر است. بیشتر باکتری‌ها خوب هستند و به هضم غذا کمک می‌کنند. اما برخی اوقات باکتری‌های روده‌ می‌میرند یا از آن خارج می‌شوند. بیماری‌هایی مانند وبا روده را از وجود باکتری‌های مفید پاک می‌سازد. در این مورد کار آپاندیس به راه انداختن دوباره دستگاه گوارش است. "بیل پارکر" پروفسور جراحی دانشگاه دوک که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، گفت، آپاندیس مانند "یک خانه امن و خوب برای باکتری ها" عمل می‌کند. وی گفت، توجه به محلی که آپاندیس در آن واقع شده است، از این نظریه حمایت می‌کند. آپاندیس به شکل یک کوچه بن بست می‌باشد. همچنین این زایده کرمی شکل، مانند یک کارخانه تولید باکتری است که میکروب‌های خوب را پرورش می‌دهد.دسته بندی :
   1   2   3   4   5      >
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
شهر دانلود (11)     تصاویر زمینه (8)     تصویر زمینه (6)     والپیپر (3)     والپیپر آسمان (1)     والپیپر آیفون (1)     والپیپر پسرانه (1)     والپیپر دختر (1)     والپیپر شهر (1)     والپیپر قهوه (1)     والپیپر لب (1)     والپیپر ماشین (1)     والپیپر نوشیدنی (1)     والپیپر کشتی (1)     کاغذ دیواری (1)     کافی (1)     کشتی (1)     تصاویر زمینه آیفون (1)     تصاویر زمینه پسر (1)     تصاویر زمینه ماشین (1)     تصویر زمینه آسمان (1)     تصویر زمینه آیفون (1)     تصویر زمینه شهر (1)     تصویر زمینه قهوه (1)     تصویر زمینه ماشین (1)     تصویر زمینه کشتی (1)     دانلود (1)     دانلود والپیپر (1)     دختر (1)     دخترانه (1)     شهر بزرگ (1)     عکس (1)     عکس دختر (1)     عکس شهر (1)     عکس فضا (1)     عکس قهوه (1)     عکس ماشین (1)     عکس کشتی (1)     فضا (1)     قهوه (1)     لب (1)     ماشین (1)     نوشیدنی (1)     APPLE (1)     CITY (1)     LIPS (1)     SHIP (1)     SKY (1)     WALLPAPERS BOY (1)     WALLPAPERS CAR (1)     WALLPAPERS CITY (1)     WALLPAPERS COFFEE (1)     WALLPAPERS DRINK (1)     WALLPAPERS GIRL (1)     WALLPAPERS IPHONE (1)     WALLPAPERS LIPS (1)     WALLPAPERS SHIP (1)     WALLPAPERS SKY (1)     WALLPAPERS SPACE (1)     آسمان (1)     اپل (1)     برج (1)     پس زمینه گوشی (1)     پسر (1)     پسرانه (1)    
درباره ما

مدیر سایت : مبین کریمی
ایمیل : mobinkarimi.051@gmail.com

statisticsبرای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


دسته بندی ها